Saltar al contenido
PodcastsTecnologíaTech Update | BNR

Tech Update | BNR

BNR Nieuwsradio
Tech Update | BNR
Último episodio

2434 episodios

  • Tech Update | BNR

    xAI klaagt eerste man aan die kinderporno maakte met Grok

    16/07/2026 | 6 min
    Grok, het AI-systeem van Elon Musks AI-bedrijf xAI, maakte het enige tijd terug mogelijk mensen uit te kleden op beelden die door gebruikers werden aangereikt. Een man die dat deed werd eerder dit jaar gearresteerd en nu wordt hij door xAI aangeklaagd wegens het schenden van gebruiksvoorwaarden. Joe van Burik vertelt erover in deze Tech Update.
    Verder in deze Tech Update:
    X heeft goedkeuring gekregen van de Europese Commissie op een voorstel om onder meer transparanter te zijn over advertenties, zoals verplicht gesteld door de Digital Services Act
    Apple heeft goedkeuring gekregen van de Chinese cyberwaakhond om Apple Intelligence aan te bieden (door samenwerking met Alibaba en Baidu) in China
    See omnystudio.com/listener for privacy information.
  • Tech Update | BNR

    Australië wil makers beter beschermen tegen diefstal van hun werk door AI-bedrijven

    15/07/2026 | 4 min
    AI-bedrijven zoals Anthropic en OpenAI die het werk van schrijvers, artiesten en andere makers gebruiken om AI-modellen mee te trainen, moeten daar netjes voor gaan betalen. Daarvoor pleit de Australische premier Anthony Albanese. In een speech kondigde hij woensdag aan dat Australië een 'Office of AI' krijgt en 'Australian standards for AI' om dat te regelen. Niels Kooloos vertelt erover in deze Tech Update.
    De Office of AI wordt onderdeel van het ministerie van Albanese. Het is de bedoeling dat alle Australische ministers daarbij aansluiten. Zo zou de minister van Justitie van de Office of AI de auteursrechtenkwestie moeten oppakken.
    Hoe makers vergoed gaan worden voor hun werk is nog onduidelijk. Albanese is van plan om de regels daarvoor dit jaar te formuleren en volgend jaar voor te leggen aan het Australische parlement. Het doel is om makers de volledige controle te geven over hoe hun werk gebruikt wordt om AI mee te trainen. Daarbij moeten ze ook de prijs zelf kunnen betalen. 'Al het andere, is diefstal', zei Albanese.
    Verder in deze Tech Update:
    In het VK komt er een avondklok voor social media voor jongeren van 16 en 17 jaar oud
    See omnystudio.com/listener for privacy information.
  • Tech Update | BNR

    OpenAI's hardwareproduct lijkt bewegende slimme speaker met camera

    15/07/2026 | 4 min
    OpenAI werkt aan een eerste eigen hardwareproduct, wat volgens net uitgelekte informatie neerkomt op een slimme speaker voorzien van een camerasensor én bewegende onderdelen. En dat tegen de achtergrond dat Apple net de maker van ChatGTP heeft aangeklacht wegens vermeende bedrijfsspionage. Joe van Burik vertelt erover in deze Tech Update.
    See omnystudio.com/listener for privacy information.
  • Tech Update | BNR

    Verbod op overname Solvinity door Kyndryl blijft overeind, oordeelt rechter

    14/07/2026 | 3 min
    Het verbod van staatssecretaris Willemijn Aerdts op de overname van DigiD-beheerder Solvinity door het Amerikaanse Kyndryl blijft overeind. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam dinsdag bepaald. De rechter stelt dat het verbod ongedaan maken tot onomkeerbare gevolgen kan leiden. Niels Kooloos vertelt erover in deze Tech Update.
    Aerdts verbood de overname van Solvinity door Kyndryl in mei omdat het te riskant zou zijn. Gegevens van Nederlandse burgers zouden namelijk ongezien door de Amerikaanse overheid opgevraagd en eventueel misbruikt kunnen worden als het bedrijf in Amerikaanse handen zou komen.
    Solvinity maakte samen met aandeelhouder Vitruvian Partners al bezwaar tegen dat besluit, maar wilde er via de rechter voor zorgen dat het niet geldig zou zijn tot de beslissing over het bezwaar van Aerdts bekend wordt. Volgens de staatssecretaris komt die beslissing in september.
    Verder in deze Tech Update:
    Nvidia halveert het Aziatische klantenbestand dat AI-chips mag kopen, onder druk van Washington
    See omnystudio.com/listener for privacy information.
  • Tech Update | BNR

    Intel investeert 5 miljard euro in Europese chipfabriek

    14/07/2026 | 5 min
    Intel heeft veel vertrouwen in de eigen productie van chips en trekt 5 miljard euro uit om de fabriek even buiten het Ierse Dublin uit te breiden. Omdat de capaciteit vergroot moet worden, betekent dat waarschijnlijk ook bestellingen aan het adres van ASML voor nieuwe machines. Joe van Burik vertelt erover in deze Tech Update.
    Verder in deze Tech Update:
    Een groep Amerikaanse staten, waaronder Californië en New York, hebben een rechtszaak gelanceerd om de overname van Warner Bros.-Discovery door Paramount tegen te houden
    See omnystudio.com/listener for privacy information.
Más podcasts de Tecnología
Acerca de Tech Update | BNR
Voor tech-nieuws, van AI tot chips en cybersecurity tot social media, is Tech Update de eerste én de beste korte podcast. Elke ochtend én middag hoor je daarover Joe van Burik, Niels Kooloos, Maxim van Mil, Stijn Goossens of Rosanne Peters in enkele minuten.
Sitio web del podcast

Escucha Tech Update | BNR, Loop Infinito (by Xataka) y muchos más podcasts de todo el mundo con la aplicación de radio.net

Descarga la app gratuita: radio.net

  • Añadir radios y podcasts a favoritos
  • Transmisión por Wi-Fi y Bluetooth
  • Carplay & Android Auto compatible
  • Muchas otras funciones de la app
Tech Update | BNR: Podcasts del grupo