PodcastsTecnologíaTech Update | BNR

Tech Update | BNR

BNR Nieuwsradio
Tech Update | BNR
Último episodio

2142 episodios

  • Tech Update | BNR

    OpenAI wil 100 miljard dollar ophalen, melden ingewijden

    18/12/2025 | 4 min

    OpenAI wil 100 miljard dollar aan nieuwe financiering ophalen, melden ingewijden aan techwebsite The Information. De waardering van de ChatGPT-maker zou daarmee met de helft stijgen naar 750 miljard dollar. Niels Kooloos vertelt erover in deze Tech Update. Zelf heeft OpenAI de berichtgeving van The Information nog niet bevestigd. Wel is duidelijk dat financiering van buitenaf nodig zal blijven om de groeiambities van OpenAI te verwerkelijken. Tot nu toe wil OpenAI voor 1,4 biljoen dollar (1400 miljard) aan AI-datacenterinfrastructuur gaan bouwen, terwijl de startup een jaaromzet van 'slechts' 20 miljard dollar heeft. Daarom zou OpenAI naar verluidt ook een beursgang aan het voorbereiden zijn. Volgens persbureau Reuters, die ingewijden van OpenAI aanhaalt, gaat dat in de tweede helft van volgend jaar gebeuren. Sarah Friar, OpenAI's financieel topvrouw, ontkent dat en zegt dat een beursgang 'niet in de kaarten' zit. Verder in deze Tech Update: De koers van Oracle nam gisterenavond een duikvlucht omdat geldschieter Blue Owl Capital de stekker uit een datacenterproject trekt De uitreiking van de Oscars, ofwel de Academy Awards, worden vanaf 2029 uitgezonden op YouTube See omnystudio.com/listener for privacy information.

  • Tech Update | BNR

    Warner Bros. wijst overnamenbod Paramount af in voordeel van Netflix

    17/12/2025 | 6 min

    Warner Bros. Discovery lijkt het overnamebod van Paramount af te wijzen, en dat is mooi nieuws voor Netflix. Joe van Burik vertelt erover in deze Tech Update. Verder in deze Tech Update: Nederland er goed voor op het gebied van kwantum-computers, beschrijven Europees Octrooibureau (EOB) en de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) X, het oude Twitter, klaagt de partij aan die een NIEUW Twitter wil optuigen See omnystudio.com/listener for privacy information.

  • Tech Update | BNR

    Amazon wil 10 miljard en vooral eigen AI-chips aan OpenAI geven

    17/12/2025 | 5 min

    ChatGPT-maker OpenAI lijkt wederom een grote techreus bereid te vinden om miljarden te investeren én eigen chips voor datacenters beschikbaar te stellen, namelijk Amazon. Joe van Burik vertelt erover in deze Tech Update. Verder in deze Tech Update: TikTok krijgt een aanklacht van Max Schrems wegens het schenden van onze privacy, via heel ándere apps met gevoelige data, met name Grindr X, het oude Twitter, klaagt de partij aan die een NIEUW Twitter wil optuigen, namelijk Operation Bluebird See omnystudio.com/listener for privacy information.

  • Tech Update | BNR

    Intel krijgt Trump-adviseur als toplobbyist

    16/12/2025 | 5 min

    Intel heeft een opmerkelijke nieuwe persoon in de topbestuurslaag aangenomen, in de rol senior vice president of government affairs, oftewel toplobbyist. Dat is Robin Colwell, zij was hiervoor economisch adviseur bij het Witte Huis onder president Trump. Joe van Burik vertelt erover in deze Tech Update. Verder in deze Tech Update: De regering-Trump komt met de U.S. Tech Force, een soort publieke dienstverleningsprogramma in samenwerking met grote techbedrijven Het ministerie van Justitie en Veiligheid in ons land komt met de Phish-kraam als nieuwe voorlichtingscampagne tegen online oplichting See omnystudio.com/listener for privacy information.

  • Tech Update | BNR

    TikTok-verbod in Amerika wordt waarschijnlijk weer uitgesteld

    15/12/2025 | 3 min

    Het verbod op TikTok in de Verenigde Staten wordt dinsdag waarschijnlijk opnieuw uitgesteld door president Donald Trump. De bedoeling is dat de Amerikaanse tak van de filmpjesapp in Amerikaanse handen komt, maar één van de potentiële kopers laat aan de BBC weten dat het Witte Huis nog niks heeft laten weten. Het zou de vijfde keer zijn dat het verbod wordt uitgesteld sinds de oorspronkelijke verbodswet van kracht is geworden, op 19 januari dit jaar. Niels Kooloos vertelt erover in deze Tech Update. De potentiële koper waar het om gaat is de Amerikaanse miljardair Frank McCourt, die samen met een aantal andere techinvesteerders geïnteresseerd is in een overname van TikTok. 'We wachten gewoon en zien wel wat er gebeurt', zegt McCourt tegen de BBC. 'We hebben het geld opgehaald om het te kopen.' Trump meldde in september dat er een deal was bereikt rondom de verkoop van de Amerikaanse tak van TikTok, maar sinds die aankondiging hebben zowel Trump als de betrokken partijen bij de deal niks meer van zich laten horen. Bovendien hebben TikTok-eigenaar ByteDance en de Chinese overheid de aankondiging van Trump nooit volledig bevestigd. Verder in deze Tech Update: Hoewel we in principe allemaal met onze mobiele telefoon kunnen betalen, kiezen we alsnog het vaakst voor de 'ouderwetse' pinpas in Nederland, blijkt uit onderzoek van Visa See omnystudio.com/listener for privacy information.

Más podcasts de Tecnología

Acerca de Tech Update | BNR

Voor tech-nieuws, van AI tot chips en cybersecurity tot social media, is Tech Update de eerste én de beste korte podcast. Elke ochtend én middag hoor je daarover Joe van Burik, Niels Kooloos, Maxim van Mil, Stijn Goossens of Rosanne Peters in enkele minuten.
Sitio web del podcast

Escucha Tech Update | BNR, Innovación Bancolombia y muchos más podcasts de todo el mundo con la aplicación de radio.net

Descarga la app gratuita: radio.net

  • Añadir radios y podcasts a favoritos
  • Transmisión por Wi-Fi y Bluetooth
  • Carplay & Android Auto compatible
  • Muchas otras funciones de la app

Tech Update | BNR: Podcasts del grupo

Aplicaciones
Redes sociales
v8.2.0 | © 2007-2025 radio.de GmbH
Generated: 12/19/2025 - 6:45:40 AM