PodcastsTecnologíaTech Update | BNR

Tech Update | BNR

BNR Nieuwsradio
Tech Update | BNR
Último episodio

2290 episodios

  • Tech Update | BNR

    Meta opnieuw aangeklaagd vanwege verslavende platforms

    01/04/2026 | 4 min
    De Nederlandse Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) spant in Denemarken een collectieve rechtszaak aan tegen Meta om de vermeende verslavende werking van sociale media. Volgens SOMI heeft het bedrijf achter Instagram en Facebook kinderen opzettelijk blootgesteld aan verslavende functies en hen onvoldoende beschermd. Donner Bakker vertelt erover.
    Verder in deze Tech Update:
    OpenAI heeft een investeringsronde van 122 miljard dollar afgerond.
    See omnystudio.com/listener for privacy information.
  • Tech Update | BNR

    Nederlandse IT-bedrijven maken vuist tegen Big Tech

    01/04/2026 | 3 min
    Zeven Nederlandse IT-bedrijven slaan de handen ineen om los te komen van de VS. Het gaat om de bedrijven KPN, Centric, Info Support, Intermax, Nebul, Previder én Uniserver. Samen vormen zij de Open Cloud Alliantie. Donner Bakker vertelt erover.
    Verder in deze Tech Update:
    Apple blaast vijftig kaarsjes uit

    See omnystudio.com/listener for privacy information.
  • Tech Update | BNR

    Ook data van Vacanceselect en Eurocamp gestolen bij datalek

    31/03/2026 | 4 min
    Ook persoonlijke gegevens van klanten van Vacanceselect en Eurocamp zijn gestolen bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Alle drie de boekingswebsites maken onderdeel uit van European Camping Group (ECG). Onder de gestolen data vallen voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens. Gegevens als wachtwoorden, adressen en bankgegevens niet. Rosanne Peters vertelt erover in deze Tech Update.
    Om hoeveel gedupeerden het precies gaat wordt niet bekendgemaakt. In eerste instantie leek het erop dat alleen de data van een beperkte groep klanten was gestolen, maar later bleek dat het om 'minimaal duizenden' mensen gaat. Er is excuses gemaakt en men is opgeroepen alert te blijven. Op Whatsapp zijn sommige klanten benaderd door criminelen met betaallinks of de vraag om meer persoonlijke informatie. Het is als gedupeerde niet mogelijk een schadevergoeding te krijgen.
    Verder in deze Tech Update:
    Google maakt het eindelijk mogelijk om je Gmailadres te wijzigen
    See omnystudio.com/listener for privacy information.
  • Tech Update | BNR

    Australia pakt social media-bedrijven aan die kinderen onvoldoende weren

    31/03/2026 | 5 min
    Grote techbedrijven riskeren een rechtszaak in Australië, omdat ze kinderen niet voldoende van social media weren. De Australische internetwaakhond, de eSafety Commissioner, heeft een onderzoek gedaan naar hoe Meta, Google, Snapchat en TikTok zich de afgelopen drie maanden hebben opgesteld. Joe van Burik vertelt erover in deze Tech Update.
    Verder in deze Tech Update:
    Instagram test met een nieuw betaald abonnement buiten Europa, waarmee je onder meer Stories kunt bekijken zonder dat mensen dat weten
    See omnystudio.com/listener for privacy information.
  • Tech Update | BNR

    Mistral stopt AI-fabrieken vol Nvidia-chips dankzij miljardenlening

    30/03/2026 | 6 min
    Europese AI-maker Mistral heeft voor 1,2 miljard euro aan leningen afgesloten, om daarmee 13.800 chips van Nvidia te kunnen kopen voor hun AI-datacenters. Daarvan komt er dit jaar al één nabij Parijs en volgend jaar wil dit bedrijf achter Le Chat net zo'n faciliteit openen in Zweden. Joe van Burik vertelt erover in deze Tech Update.
    Verder in deze Tech Update:
    Er is meer informatie naar buiten gekomen over het contact tussen Elon Musk en Mark Zuckerberg, ten tijde van de opstart van DOGE én over het idee om OpenAI over te nemen, inzake de rechtszaak die Musk heeft aangespannen jegens de maker van ChatGPT
    See omnystudio.com/listener for privacy information.

Más podcasts de Tecnología

Acerca de Tech Update | BNR

Voor tech-nieuws, van AI tot chips en cybersecurity tot social media, is Tech Update de eerste én de beste korte podcast. Elke ochtend én middag hoor je daarover Joe van Burik, Niels Kooloos, Maxim van Mil, Stijn Goossens of Rosanne Peters in enkele minuten.
Sitio web del podcast

Escucha Tech Update | BNR, El Test de Turing - Inteligencia Artificial IA Aplicada a Negocio y muchos más podcasts de todo el mundo con la aplicación de radio.net

Descarga la app gratuita: radio.net

  • Añadir radios y podcasts a favoritos
  • Transmisión por Wi-Fi y Bluetooth
  • Carplay & Android Auto compatible
  • Muchas otras funciones de la app

Tech Update | BNR: Podcasts del grupo

Aplicaciones
Redes sociales
v8.8.6| © 2007-2026 radio.de GmbH
Generated: 4/1/2026 - 6:53:56 PM