PodcastsTecnologíaTech Update | BNR

Tech Update | BNR

BNR Nieuwsradio
Tech Update | BNR
Último episodio

2328 episodios

  • Tech Update | BNR

    EU wil nieuw chiptekort aanpakken met Chips Act II, maar hoe nu anders dan eerst?

    30/04/2026 | 4 min
    De Europese Commissie wil het huidige tekort aan geheugenchips en dergelijke aanpakken, door rechtstreeks te investeren in chipfabrieken middels een nieuw subsidiepakket: de Chips Act II. Maar, werd dat vijf jaar geleden niet óók al geprobeerd? En hoe moet dat nu ánders? Daarover hoor je Joe van Burik in deze Tech Update.
    See omnystudio.com/listener for privacy information.
  • Tech Update | BNR

    Het Witte Huis wil AI-model Mythos voor zichzelf houden

    30/04/2026 | 5 min
    Anthropic overtreft mogelijk OpenAI in waardering terwijl Witte Huis uitrol AI-model Mythos probeert te blokkeren. Het bedrijf is in gesprek met investeerders over een nieuwe financieringsronde die Anthropic op 900 miljard dollar moet waarderen, meer dan de 852 miljard van OpenAI. Stijn Goossens bespreekt het in deze Tech Update.
    Anthropic is bezig met een nieuwe investeringsronde en mikt daarbij op een waardering van 900 miljard dollar. Daarmee zou het bedrijf OpenAI voor het eerst overtreffen in papieren waarde. OpenAI werd vorige maand nog gewaardeerd op 852 miljard dollar, na een investeringsronde van 122 miljard dollar.
    De snelle stijging van Anthropic's waardering, van 380 miljard in februari naar mogelijk 900 miljard nu, hangt samen met de ophef rond het AI-model Mythos. Volgens Anthropic kan Mythos lekken in software opsporen, wat het model tegelijk waardevol en risicovol maakt voor de cyberveiligheid van bedrijven. Het bedrijf stelde het model voorzichtig beschikbaar aan zo'n 50 grote Amerikaanse organisaties, waaronder banken, techbedrijven en overheidsinstanties.
    Nu wil Anthropic toegang verlenen aan nog eens 70 extra bedrijven en organisaties, maar het Witte Huis probeert dat te blokkeren. De zorgen gaan niet alleen over cyberveiligheid, maar ook over de vraag of Anthropic voldoende rekenkracht heeft om al die partijen te bedienen zonder dat de overheid aan effectiviteit inlevert. Daarmee laat de Amerikaanse overheid zien dat ze Mythos het liefst voor zichzelf houdt, ook al bestempelde het Pentagon Anthropic eerder nog als veiligheidsrisico voor de toeleveringsketen.
    Verder in deze Tech Update
    Dag 3 van de rechtszaak tussen Elon Musk en OpenAI zit erop. Musk werd de hele dag ondervraagd door OpenAI-advocaat William Savitt en ontweek stelselmatig de vragen, die hij bestempelde als oneerlijk en misleidend. Uit mailverkeer en appberichten bleek dat Musk zelf ook heeft gehint naar for-profit-opties voor OpenAI, wat zijn positie in de zaak verzwakt.
    See omnystudio.com/listener for privacy information.
  • Tech Update | BNR

    Anoniem op sociale media? Als het aan Griekenland ligt binnenkort niet meer

    29/04/2026 | 3 min
    Griekenland wil af van anonimiteit op sociale media. Dat meldt nieuwssite Euractiv. Het zou betekenen dat mensen nog wel onder een pseudoniem mogen reageren, maar die moet dan wel weer gekoppeld zijn aan een ECHT persoon. Donner Bakker vertelt erover in deze Tech Update.

    See omnystudio.com/listener for privacy information.
  • Tech Update | BNR

    Musk gooit nu al charmes in de strijd om OpenAI in rechtbank te verslaan

    29/04/2026 | 5 min
    Elon Musk heeft uitgebreid getuigd in zijn openingsstatement, op dag twee van de door hem zelf aangespannen rechtszaak jegens ChatGPT-maker OpenAI. Daarin deelde hij een tranentrekkend verhaal over de oprichting van die AI-onderzoeksinstelling als non-profit, waarover Joe van Burik vertelt in deze Tech Update.
    See omnystudio.com/listener for privacy information.
  • Tech Update | BNR

    Rechtszaak Musk tegen OpenAI kan enorme gevolgen hebben voor AI-sector

    28/04/2026 | 4 min
    De rechtszaak tussen Elon Musk en OpenAI is officieel van start. Gister vond de juryselectie plaats, maar vandaag beginnen beide partijen met hun 'opening statements'. Het wordt een lange en slepende zaak waar de rancune van Musk richting Altman en OpenAI de boventoon lijkt te voeren. Donner Bakker vertelt erover in deze Tech Update.
    See omnystudio.com/listener for privacy information.

Más podcasts de Tecnología

Acerca de Tech Update | BNR

Voor tech-nieuws, van AI tot chips en cybersecurity tot social media, is Tech Update de eerste én de beste korte podcast. Elke ochtend én middag hoor je daarover Joe van Burik, Niels Kooloos, Maxim van Mil, Stijn Goossens of Rosanne Peters in enkele minuten.
Sitio web del podcast

Escucha Tech Update | BNR, Lenny's Podcast: Product | Career | Growth y muchos más podcasts de todo el mundo con la aplicación de radio.net

Descarga la app gratuita: radio.net

  • Añadir radios y podcasts a favoritos
  • Transmisión por Wi-Fi y Bluetooth
  • Carplay & Android Auto compatible
  • Muchas otras funciones de la app

Tech Update | BNR: Podcasts del grupo

Aplicaciones
Redes sociales
v8.8.13| © 2007-2026 radio.de GmbH
Generated: 5/1/2026 - 5:48:34 AM